اجتماعی 23 بهمن 1402 - 2 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

افتتاح طرح‌های چندگانه همزمان با فجر ۴۵ در قائمشهر

طرح های میدان شهرداری، مجموعه تفریحی ورزشی سمنادشت، خط پردازش زباله و پارک معلم با حضور نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد دستگاه‌های اجرایی حجت الاسلام حسن درویشیان، استاندار مازندران سید محمود حسینی پور، معاون عمرانی استاندار مازندران، دو نماینده حوزه انتخابیه قائمشهر، فرماندار قائمشهر و معاونین ایشان، شهردار قائمشهر ، رئیس و اعضای شورای شهر قائمشهر و مسئولین استانی و شهرستانی افتتاح شد و همچنین از ون جابجایی معلولین هم رونمایی شد.

به گزارش طاهر آنلاین، کاظم علیپور شهردار قائمشهر در مراسم افتتاح استانی طرح‌های شهری مازندران در سالن شهرداری قائمشهر با بیان اینکه از محل دریافتی مطالبات شهروندان برای شهروندان کار کردیم ، گفت: براساس منویات مقام معظم رهبری دغدغه کارهای خودمان را مد نظر قرار دادیم، اولین دغدغه مازندران و شمال کشور بحث زباله است، انتقال آب‌های سطحی، ایجاد پارک معلم ، خرید و تجهیز ماشین‌ آلات، زیر گذر دخانیات، بازگشایی حریم راه‌آهن و موارد دیگر از جمله دغدغه‌ها محسوب می‌شد‌.

وی افزود: شهرداری قائمشهر ۹۶۳ میلیارد تومان پروژه عمرانی داشته که بخشی بهره‌برداری و بخشی کلنگ‌زنی می‌شود.

علیپور با توجه به بهره‌برداری طرح‌های مختلف در دهه فجر امسال، عنوان کرد: بهره‌برداری از خط پردازش ۵۰۰ تُنی زباله در قائمشهر به ارزش ۳۸۰ میلیارد تومان، افتتاح تقاطع غیر هم‌سطح دخانیات به ارزش ۵۳ میلیارد تومان، بهره‌برداری از مجموعه تفریحی ورزشی که به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی شهرداری‌های شمال کشور محسوب می‌شود به ارزش بیش از ۶۱ میلیارد تومان از جمله پروژه‌های مهم ما در دهه فجر امسال بود.

شهردار قائمشهر، تصریح کرد: زیرگذر دخانیات دغدغه ۶۰ هزار مردم پشت راه آهن ، جنوب قائمشهر و روستائیانی بود که از این مسیر تردد می‌کردند و ترافیک وجود داشت اما امروز به سرانجام رسید و در مدت ۸ ماه بزرگ‌ترین باکس‌های بتنی انجام شد و تلاش می‌کنیم در همین ایام زیرگذر قائم محله را نیز کلنگ‌زنی کنیم.

وی با توضیح درمورد علت اجرا نشدن پروژه میدان شهرداری، اظهار داشت: این مسیر نیاز به تملک املاک داشت و طبق توافق با فنی و حرفه‌ای قائمشهر و استان توافق کردیم واحد تجاری ساخته و درآمد پایدار تحویل دهیم و الان هم شاهد بهره‌برداری از میدان شهرداری به ارزش ۳۰ میلیارد تومان هستیم.

وی افزود : اجرای پارک‌های محلی جزء برنامه‌های ما بود و سرانه فضای سبز را از ۴ دهم متر مربع به ۲ متر مربع رساندیم و ۴ پارک بهره‌برداری کردیم و پنجمین پارک نیز بهره‌برداری می‌شود ، ساختمان کانون پرورش فکری را نیز به ارزش ۳۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری رساندیم.

شهردار قائمشهر با اشاره به سایر طرح‌های شهرداری قائمشهر در دهه فجر، عنوان کرد: بازگشایی حریم راه‌آهن مسیر بوتان گاز به ارزش ۵۴ میلیارد تومان، بهره‌برداری از پارک معلم به ارزش بیش از ۶۴ میلیارد تومان، آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح قائم محله به ارزش ۹۰ میلیارد تومان، خرید خودرو سنگین فوماتیک آتش نشانی به ارزش ۳۰ میلیارد تومان، آغاز عملیات اجرایی آسفالت کمربندی شمالی به ارزش ۶۰ میلیارد تومان از دیگر برنامه‌های عمرانی در دهه فجر امسال بود.

*احیای بیش از ۷ هزار مشاغل تعطیل و راکد با تلاش دولت سیزدهم

نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد دستگاه‌های اجرایی روز شنبه در این مراسم با بیان اینکه با تلاش دولت سیزدهم بیش از ۷ هزار پروژه راکد یکی پس از دیگری احیا و به چرخه تولید بازگشت، افزود: ۱۶۰ هزار میلیارد تومان برای این طرح ها هزینه شد و بیش از ۱۵۰ هزار شغل جدید هم در سراسر کشور ایجاد شده است.

حجت الاسلام حسن درویشیان با اشاره به اینکه بیش از ۲ هزار پروژه مهم در سراسر کشور افتتاح شد، گفت: برخی از این پروژه ها چند دهه تعطیل بودند که با تلاش و همت دولت مردمی افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی همچنین به ۴۵ سفر استانی رئیس جمهور و مصوبات آن اشاره ای کرد و ادامه داد: بیش از ۲۲۲ تفاهم نامه سرمایه گذاری خارجی نیز امضا شده است که نشان از حرکت ، تلاش جهادی و مردمی این دولت است.

نماینده ویژه رئیس جمهوری در مقابله با مفاسد دستگاه های اجرایی با اعلام اینکه ما امروز با امپریالیسم خبری و جریان معاند طرف هستیم که چیزهای جزئی را بزرگ جلوه می‌دهند، اما ما خدمات بزرگ دولت را به خوبی رسانه‌‌ای نمی‌کنیم و بهتر است به شکل هنرمندانه مستندسازی شود و مردم خدمات را ببینند، گفت که بحث نظارت نیز نکته دیگری است؛ ما برخی کارها را شروع می‌کنیم، اما وظیفه نظارتی خود را به خوبی انجام نمی‌دهیم در این زمینه هم اگر توجه بیشتری شود خیلی موجب رضایت‌مندی خواهد شد، گاهی نیاز هست سرزده و یا ناشناخته ورود پیدا کرد و برخورد شود.

*دولت در بحث پسماند مازندران بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه کرد

استاندار مازندران در این مراسم با اعلام اینکه مازندران یکی از استان های محوری کشور است که به واسطه شرایط آب و هوایی سالانه بیش از ۴۰ میلیون جمعیت به عنوان گردشگر و مسافر وارد این استان می شوند ، گفت: مردم میزبان این گردشگران هستند بنابراین زیرساخت شهری اهمیت ویژه ای در شهرهای مازندران دارد.

سید محمود حسینی پور با اعلام اینکه مدیریت این همه جمعیت نقش ممتازی به مدیریت شهری ارائه کرد، افزود: سیما منظر این استان، در حال تحول اساسی است.

وی به یکی از مهم ترین اقدام عملی دولت سیزدهم اشاره ای کرد و ادامه داد: باجسارت مقتدرانه رییس جمهور، سواحلی که سالها از حضور در آن محروم شده بودند آزاد شده است و تامین خدمات لازم در این بخش ها به عنوان گام بعدی توسط مدیریت شهری مورد نظر قرار گرفته است.

استاندار مازندران با اشاره به بهره‌برداری خط پردازش ۵۰۰ تنی زباله در قائمشهر، بیان کرد:دولت بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان در مازندران هزینه پسماند کرد و از این مقدار در قائمشهر۷۵ میلیارد هزینه شده است.

حسینی پور با اشاره به اینکه در دهه مبارک فجر امسال یکهزار و ۱۴۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان در سطح این استان افتتاح شد، گفت: برای پروژه ملی کشتی سازی صدرا ۳ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۲ کشتی به وزن ۳ هزار و ۵۰۰ تنی هزینه شده است.

استاندار مازندران گفت که با افتتاح و عملیات اجرایی این پروژه ها برای ۱۰ هزارو ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است .

*اجرای طرح هادی در ۶۶ روستا قائمشهر

فرماندار قائمشهر در افتتاح تجمیعی ۱۹۵ پروژه حوزه شهری با اشاره به اینکه در یکسال اخیر از ۱۰۰ روستا ۶۶ روستا طرح هادی اجرا شد، گفت: امسال ۵۰ کیلومتر طرح هادی در سطح روستاها و بیش از ۲۵ کیلومتر روکش آسفالت در روستاها انجام شده است.

جواد مولایی قرا با اشاره به افتتاح پروژه ها در منطقه پشت راه آهن ، گفت: حدود ۵ پروژه در منطقه پشت راه آهن افتتاح شد که شامل بازگشایی بوتان گاز، زیرگذر دخانیات ، زمین ورزشی سمنادشت و .. است.

نویسنده
زری طاهری
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *