اجتماعی 26 تیر 1402 - 9 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

کسب رتبه ششم مازندران در زمینه بیمه دانشجویی و رتبه چهارم بیمه زنان دختران و بیمه فراگیر خانوار

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی مازندران گفت: در سال گذشته شمار مستمری‌بگیران نسبت به سال قبل ۸ درصد افزایش یافت، مازندران در زمینه بیمه دانشجویی رتبه ششم و بیمه زنان دختران و بیمه فراگیر خانوار رتبه چهارم را کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری طاهر آنلاین، حسن فلاح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به‌مناسبت هفته تامین اجتماعی که در اداره تامین اجتماعی بابلسر برگزار شد، اظهار کرد: اصل سه جانبه‌گری را به‌عنوان یک اصل پیشرفته و پذیرفته شده است، مشارکت کارفرمایان بیمه‌شدگان و دولت را مبنای این اصل برشمرده و سازمان تأمین اجتماعی وجه تمایز بارزی با دیگر سازمان‌ها دارد و این تمایز به خاطر کارکرد آن است.

وی با اشاره به تنوع خدمات به دلیل نوع و تعداد مراجعان یادآور شد: تمامی منابع درآمدی سازمان از محل پرداخت حق بیمه است پس مشتری حق مطالبه‌گری دارد و ما نیز باید پاسخگو باشیم.

فلاح شمار بیمه‌شدگان استان را ۲ میلیون نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد یک میلیون و ۶۳۴ هزار نفر بیمه شده هستند که ۶۸۸ هزار نفر بیمه شده اصلی و ۴۱۱ هزار نفر بیمه شده اجباری هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان مازندران شمار مستمری‌بگیران اصلی را ۲۰۶ هزار نفر ذکر کرد و گفت: از نظر بیمه شدگان رتبه نهم را در کشور داریم، تأمین اجتماعی تضمین‌کننده اجرای عدالت اجتماعی است، امروز ۷۲ درصد جمعیت کشور تحت پوشش انواع بیمه‌ها هستند و ۵۳ درصد آن سهم سازمان تأمین اجتماعی است.

این مسئول تعداد صندوق‌های اجتماعی را ۱۷ صندوق بیان کرد و گفت: مازندران از حیث بیمه شده در کشور رتبه نهم را داریم، در استان مازندران سال ۱۰۲ واحد کارفرمای فعال وجود دارد و ماهانه به سازمان تأمین اجتماعی لیست و حق بیمه ارائه می‌دهند از این حیث رتبه دوم کشوری را داریم.

این مسئول با بیان اینکه عمده منابع درآمدی از محل حق بیمه است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ۷۱ درصد افزایش وصولی منابع داشتیم.

وی به‌عنوان اینکه در سال گذشته در راستای اجرای بیمه فراگیر خانوار ایرانی رتبه خوبی را کسب کردیم و ۳۳ هزار نفر شمار بیمه شدگان افزایش یافت، یادآور شد: مازندران در زمینه بیمه دانشجویی رتبه ششم و بیمه زنان دختران و بیمه فراگیر خانوار رتبه چهارم را کسب کرده است.

فلاح افزایش مهاجرت در دوران بازنشستگی را یکی از دلایل افزایش شمار مستمری بگیران ذکر کرد و خاطرنشان کرد: در سال گذشته شمار مستمری بگیران نسبت به سال قبل ۸ درصد افزایش یافته است.

مدیر کل تأمین اجتماعی مازندران یکی از شاخص‌های کارآمدی در سازمان تأمین اجتماعی را ضریب پشتیبانی ذکر کرد و تصریح کرد: در حال حاضر ضریب پشتیبانی در کشور ۴.۲ و در مازندران ۳.۷ است.

این مسئول عنوان کرد: در دولت سیزدهم، تسویه بدهی بانکی بالغ بر ۱۰۶هزار میلیارد تومان به‌عنوان بزرگترین تسویه بانکی تاریخ کشور، همچنین دولت‌ها بزرگترین بدهکاران به تامین اجتماعی هستند.

وی خاطرنشان کرد: طبق ۲۷نوع تعهد دولت‌ها امروز بالغ بر ۵۰۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است، در سال گذشته ۱۷۰هزار میلیارد تومان از این بدهی در قالب سهام پرداخت شد.

فلاح یادآور شد: در سال جاری در بحث کمک به معیشت بازنشستگان، با افزایش ۳۰۰درصدی همراه بود، همچنین طرح آیله‌مندی به ۹۱۷هزار تومان، حق مسکن هم به ۲۰۰ هزار تومان رسید و با افزایش ۲۱ درصدی همراه بود، حق معیشت نیز به ۲۶۶ هزار رسید.

مدیر کل تأمین اجتماعی مازندران یادآور شد: در حال حاضر یک بازنشسته با یک فرزند حدود ۷ میلیون و ۱۱۴هزار تومان، برای دو فرزند ۷ میلیون و ۵۳۶هزار و ۴۰۰ با سه فرزند به بیش از ۷ میلیون و ۹۵۹هزار تومان رسید.

این مسئول یادآور شد: عمده چالش ما ناترازی منابع و مصارف صندوق و کسری نقدینگی است، در استان مازندران کل منابع ۱۱هزار و ۸۶ میلیارد تومان بود اما مصارف ۱۷هزار و ۵۶۹ میلیارد تومان بود.

 

نویسنده
زری طاهری
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *