اخبار استان 06 اسفند 1401 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

عدم پاسخدهی به استعلامات توسط تمام دستگاه‌های اجرای ظرف ۱۵ روز خلاف مسیر توسعه است

استاندار مازندران خواستار پاسخدهی به استعلامات توسط تمام دستگاه‌های اجرای ذیل شورای برنامه ریزی ظرف حداکثر مدت ۱۵روز شد و گفت: کسی حق ندارد مجوزی را معطل کند ما این روند را نمی‌پسندیم و این خلاف مسیر توسعه استان است‌.

به گزارش طاهر آنلاین، محمود حسینی پور امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان که سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد، با اشاره به دستورات مهم این جلسه، اظهار کرد؛ یکی از تصمیمات اصلی اصلاح روند اجرایی فرآیندهایی است که در بحث صدور مجوزها ذیل این شورا فعالیت می‌کنند.

وی افزود: روندی در گذشته در استان بود وجود داشت با دستور اصلی دارای تضاد بود و هم اینکه روند صدور مجوزها را بسیار کند کرد تا جایی که در برخی از موضوعات سرمایه‌گذاران در نوبت بودند و روند استعلامات در این جلسه مطرح شده که برخی یک سال و نیم زمان میبرد.

حسینی پور خواستار پاسخدهی به استعلامات توسط تمام دستگاه‌های اجرای ذیل شورای برنامه ریزی ظرف حداکثر مدت ۱۵روز شد و گفت: کسی حق ندارد مجوزی را معطل کند ما این روند را نمی‌پسندیم و این خلاف مسیر توسعه استان است‌.

استاندار مازندران با اشاره به تصمیم برای ایجاد کمیته مشترک و مستقل برای سرمایه گذاری در کارگروه‌های مختلف استان خبر داد و گفت: با شناخت دقیق کارشناسی از نیازسنجی استان با هدف اولویت‌بندی و سرعت‌بخشی و جلوگیری از فرار سرمایه‌ها رای صادر شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه امضاهای طلایی در اختیار برخی افراد است که نقش خدایی در این کارگروه‌ها دارند، تاکید کرد: مصوبات خوبی در این رابطه داشتیم، ایجاد تحول اساسی در شورای برنامه‌ریزی بنای کار ماست که برنامه‌ای از کارنامه پنج ساله این شورا تدوین کنیم، اگر این تحولات در این شورا انجام نشود توسعه در مازندران مفهومی ندارد، امیدواریم شاهد همکاری همه دستگاه‌ها باشیم.

حسینی پور با اشاره به پیشنهاد اجرای طرح بهینه‌سازی استفاده دانش آموزان از مدارس، گفت: در این رابطه کلیاتی مطرح شده است، راهبرد طرح باید مشخص شود‌.

استاندار مازندران با بیان اینکه نظام آموزشی ما در کشور غفلت‌های زیادی را نسبت به بچه‌ها داشت، تاکید کرد: ما نباید به کار خوبی را که در همه شئون استان اثرگذار است بی توجه بوده و آن را با یک برنامه ضعیف پیش ببریم.

وی ادامه داد: تصمیمات در حوزه آموزشی در ابتدا باید تبدیل به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش شود و بعد در شورای برنامه‌ریزی مطرح و تصویب شود، ما در آموزش و پرورش نمیتوانیم دستوری موضوعی را مطرح کنیم اما اگر با مشارکت نیروهای آموزشی انجام شود خوب است.

حسینی پور همچنین با بیان اینکه مدارس غیرانتفاعی نگاهشان حکومت‌داری خودمختار است و خوراک دل‌بخواهی به دانش آموزان می‌دهند، خواستار اجرای طرحی جامع برای رفع این معضل در شورای آموزش عالی شد.

*شناسایی ۲۱۱ ملک مازاد و بدون استفاده دولتی با هدف اجرای طرح مولدسازی دارایی‌هایی مازاد دولتی

همچنین در این جلسه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مازندران از شناسایی ۲۱۱ ملک مازاد و بدون استفاده دولتی در مازندران باهدف بهره‌وری و بهینه‌سازی زیرساخت‌های دستگاه‌های اجرایی خبر داد.

سید اسماعیل هاشمی با اشاره به وجود چالش‌های اقتصادی و زیان دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی با چالش‌های اقتصادی و ضرر و زیان مواجه هستند، گفت:
دولت در راستای اجرای طرح مولدسازی دارایی‌هایی مازاد دولتی استان موجب تحریک، رشد و رونق اقتصادی استان و کشور شود و زمینه را برای آزادسازی اقتصادی و محول کردن امکانات و منابع کشور به بخش خصوصی فراهم می‌کند و شرکتها به مدار تولید و رونق برمیگردند.

وی ضمن اظهار امیدواری، خواستار مشارکت مدیران دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح مولدسازی دارایی‌هایی مازاد دولتی استان شد و تاکید کرد؛ مولدسازی اموال و دارایی های دولت به منظور تنظیم سیاست‌ مالی و حفظ منافع بلندمدت جامعه وظیفه ای است که به خزانه داری واگذار شده است و دبیرخانه آن در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قرار دارد.

اسماعیلی اعلام کرد: از تمامی مدیران دعوت می‌شود تا در راستای شناسایی املاک فراموش شده و احصا نشده همکاری کنند تا با مولدسازی دارایی و ملک منجمد و اقتصادی شدن، منافع آن از حیث اشتغال‌زایی، تولید و ایجاد ارزش افزوده به آن منطقه، شهر، روستا و استان نیز برسد.

 

نویسنده
زری طاهری
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *