سیاسی 18 خرداد 1402 - 1 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

خمینی بزرگ مرد تاریخ بود؛ اینک ماییم و میراث این ابر مرد تاریخ

خمینی بزرگ مرد تاریخ بود، اینک ماییم و میراث این ابر مرد تاریخ ،همگان از عالم و عامی باید از خمینی بیاموزیم، انچه که دولتمردان و حاکمان باید از امام خمینی بیاموزند تا این میراث گران حفظ شود و استحاله نشود.

طاهر آنلاین، یادداشت/ عبدالهاشم یعقوبی| بلاشک در اوراق مهم کتاب تاریخ جهان نام خمینی خواهد درخشید، در تاریخ معاصر نام مردانی مانند جمال عبدالناصر، محمدعلی جناح، امام موسی صدر، فیدل کاسترو، مائو، مارکس و لنین مورد توجه عامه مردم و خواص بوده و خواهد بود هر یک به‌دلیلی.

امام موسی صدر با روشی بی‌بدیل در لبنان با تشکیل حرکه المحرومین شیعیان لبنان را گرد هم آورد و آنان را از ذلت بدر آورده و هویت بخشید و در قلب ملت لبنان جاودانه است.

لنین با الهام از عقاید مارکس با شعار برابری و حمایت از دهقانان و کارگران بزرگ‌ترین نحله فکری غیر آسمانی را تحت عنوان کمونیسم آفرید و بدست هزاران چریک چپ‌گرا در دنیا کلاشینکف داد و سال‌ها هزاران انسان را مرید خود ساخت و حکومت سرخ کمونیستی را در ده‌ها کشور جهان بر پا کرد.

و مائو هم در همین وادی بزرگ‌ترین ملت را به سوسیالیسم فراخواند و قلب زرد رویان دنیا را با خود کرد، در جوامع اسلامی سید قطب و سید جمال الدین اسد ابادی آغازگر بیداری اسلامی بودند و حتی اقبال لاهوری که به‌دلیل نداشتن تشکیلات و برنامه این نهضت رو به افول نهاد و خاموش شد.

و اما خمینی بعد جریان بیداری اسلامی سید جمال علم مبارزه گرفت البته با تشکیلات و گروه تقریبا منسجم و سپس ایجاد حکومت، سید روح الله موسوی خمینی با حدود دو دهه مبارزه با رژیم سلطنتی پهلوی در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ بالاخره حکومت شاهنشاهی را در ایران بر انداخت و حکومت دینی را در کشوری با تمدن کهن برپا کرد.

خمینی در ۱۲ بهمن ۵۷ در در اوج محبوبیت و فوران محبت مردم ایران در بهشت زهرای تهران با مردم سخن گفت سخنانی که از دل بر می‌آمد و بر دل می‌نشست
سید روح الله الموسوی الخمینی در ۱۳ خرداد ۱۳۶۸ با بزرگ‌ترین و احساسی ترین بدرقه تاریخ سر بر بالین خاک نهاد و جهان را ترک‌ گفت.

آنچه که از او باید گفت در صدها ازین مقال ممکن نیست
اما نمی‌شود از بزرگ‌ترین مردان تاریخ بشریت اصلا نگفت
آیت الله خمینی چند وجه خاص داشت که در تمامی شاهان ایران بی نظیر بود، آیت الله خمینی عالم ترین حاکم ایران در طول تاریخ بود؛

●او مسلک عرفانی داشت.

●چیزی به مال و اموال خود اضافه نکرد.

●اقارب خود را بلاوجه بر دیگران ترجیح نداد.

●مظهر قدرت خمینی مردمی بودند که سخت بوی معتقد بودند.

●خود نیز سالم زیست.

●ملاطفت و قاطعیت در سیاست را با هم داشت.

●تذکر و فریادش پدرانه بود.

●به اندازه‌ای در مردم نفوذ داشت که هزاران مادر در جنگ عزیزانشان را با رضای قلبی به جنگ فرستادند.

●و هزاران مرد جنگی با یک پیام وی به صلح رضا دادند.

●روزی که آمد اشک شوق قاطع مردم ایران جاری بود و روز کوچش نیز با چشمانی غمبار این مرد بزرگ تاریخ را بدرقه کردند.

●خمینی بزرگ مرد تاریخ بود.

با آرزوهای بزرگ برای امت اسلامی؛ اینک ماییم و میراث این ابر مرد تاریخ ،همگان از عالم و عامی باید از خمینی بیاموزیم، انچه که دولتمردان و حاکمان باید از امام خمینی بیاموزند تا این میراث گران حفظ شود و استحاله نشود.

کار برای رضای خدا، مردم داری و مردم‌مداری، توجه به نظر اکثریت مردم در اداره کشور، اولویت خدمت به محرومان و اقشار فرودست، توجه به انان که در مبارزه و جهاد علم بر دوش و سلاح بر دست انقلاب را برپا کردند و از کیان نظام و کشور دفاع کردند و اگر این معیار ها رعایت نشود از انقلاب خمینی جز نامی نخواهد ماند.
(و السلام علیه یوم ولد و یوم یموت و یوم یبعث حیا)

 

نویسنده
زری طاهری
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *