رامسر 07 مهر 1401 - 2 سال پیش زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0

تبادل تفاهمنامه همکاری آموزشی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای با شهرداری در رامسر

برای تامین کار نیروی ماهر و افزایش سطح مهارت نیروی شاغل در بخش ساختمان ، تفاهنمامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای رامسر با شهرداری این شهرستان منعقد شد.

به گزارش طاهر آنلاین و به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، علیرضا جعفری، رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامسر گفت: بسیار جای خوشحالیست که امروزه خانواده ها به این درک رسیده اند که فرزندان خود را به سمت آموزشهای مهارتی و فنی هدایت می نمایند و در کنار تحصیل در دانشگاه به امر مهارت آموزی نیز توجه ویژه دارند.

وی تصریح کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامسر هم اکنون آموزش به کارگران و استاد کاران صنعت ساختمان در پایه های درجه ۱ و درجه ۲ با همکاری آموزشگاه آزاد دهکده سبز با مدیریت خانم نقاشی در حال اجرا دارد.

جعفری خاطر نشان کرد: این آموزش‌ها در راستای تقویت و توانمند سازی هر چه بیشتر نیروی کار در رشته های مختلف صنعت ساختمان برنامه ریزی شده و در حال اجرا می باشد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای رامسر اظهار داشت : این برای اولین بار در کشور هست که تفاهم نامه سه جانبه با شهرداری و کانون نظام مهندسی و مرکز اموزش فنی و حرفه ای با این محوریت در سطح شهرستان منعقد که قطعا با اجرایی شدن آن منشا خیر برای شهرستان رامسر خواهد بود‌.

مهر علی امینی شاد شهردار رامسر بیان داشت : از دی ماه سال جاری هیچ فردی بدون گواهینامه فنی و حرفه ای حق حضور در محیط ساختمانی که در حال ساخت بوده را ندارد.

وی با بیان اینکه امنیت و احساس آن در ارتقای کیفیت زندگی ساکنین و نهایتا توسعه شهر نقش بالایی دارد گفت: با انعقاد تفاهم نامه بین شهرداری و مرکز آموزش فنی و حرفه ای و کانون مهندسین رامسر همه فعالیت ها با تدبیر زیر سایه امنیت کالبدی عملیاتی می شود.

امینی شاد با ذکر این موضوع که شهرداری به عنوان ناظر عالیه در امنیت کالبدی شهر بهمراه مهندسین و فنی و حرفه ای نقش مهمی دارند تصریح کرد: متاسفانه بعضا اقتصاد شهرها بر پایه ساخت و ساز بوده که البته در مسیر گذر از آن هستیم و نقش شهرداری بعنوان ناظر عالیه و نظام مهندسی تامین کننده مهندس ناظر و فنی و حرفه ای تامین کننده منابع انسانی و آموزش دهنده در بخش کارگری بوده و در راستای کیفیت ساخت و ساز و امنیت مردم نقش آفرین هستند.

وی در ادامه افزود: اهمیت این موضوع از طرف سازمان ها و منابع انسانی نادیده گرفته می‌شود و برای تلنگر به مدیریت شهری تفاهم نامه منعقد میشود تا قانونمند شویم و نه فقط امنیت در ساخت و ساز ها معنی مفهوم پیدا کند بلکه ارتقا ببخشیم کیفیت ساخت و سازهای را تا عمر مفید ساختمان را بالا بریم و در مدیریت پرهزینه و خزانه نقش آفرین باشیم.

شهردار رامسر خاطر نشان کرد: شهرداری بعنوان ناظر عالی در ساخت و ساز و نظام و کانون مهندسی در بخش آموزش نقش آفرین هستند. و هدف از انعقاد تفاهم نامه مابین شهرداری ،کانون مهندسی و فنی و حرفه ای ایجاد امنیت کالبدی و ارتقای کیفیت و طولانی کردن عمر مفید ساختمان است.

وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی شاغل در فضای ساخت و ساز بدون گواهینامه حق حضور و وجود ندارد و خلاف منطق و قانون است گفت: از دی ماه سال جاری هیچ فردی بدون گواهینامه ساختمان حق حضور در محیط ساختمانی که در حال ساخت بوده را ندارد و نظارت بر ساخت و ساز ها قوی و هدفمند شود و هیچ فرد غیر متخصص در ساختمان نباید حضور داشته باشد و پلیس ساختمانی حتما نظارت جدی خواهد کرد.

امینی شاد شهردار رامسر در خاتمه خاطر نشان کرد: انشاالله با ایجاد دبیرخانه ای برای اجرا و نظارت دائمی برای اجرای تفاهم نامه بجهت ارتقا کیفیت ساخت و سازها در توسعه کشور نقش آفرین باشیم.

نویسنده
زری طاهری
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *