اجتماعی 31 مرداد 1402 - 11 ماه پیش زمان تقریبی مطالعه: 0 دقیقه
کپی شد!
0

افتتاح استدیوی شهید بندری کمیته امداد و راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی مدد در مازندران

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران گفت: با همکاری صداوسیمای مازندران برنامه‌های هفتگی داریم، همچنین استدیوی شهید بندری کمیته امداد و راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی مدد افتتاح شد.

به گزارش طاهر آنلاین، میثم معافی در گفتگو با خبرنگاران به‌مناسبت هفته دولت، ضمن گرامیداشت این هفته، اظهار کرد: کمیته امداد یک نهاد انقلابی و مردمی است، گردش مالی ما در سال حدود ۳هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است، سهم مردم در احسان و شبکه نیکوکاری در این اعتبار زیاد است و تبدیل به جنبشی بزرگ شده است.

وی افزود: شبکه احسان و نیکوکاری کمیته امداد هزار و ۱۰۰ شورای زکات روستایی است، در سرفصل زکات به واسطه روحانیت عزیز امسال ۱۱۰ میلیارد تومان زکات جمع‌آوری شد، شورای زکات هزار و ۱۰۰ روستا از بین ۳هزار روستای بالای ۲۰خانوار فعال است.

معافی خاطرنشان کرد: ۸۲ هزار حامی داریم که از ۱۰هزار تومان تا دو میلیارد تومان پول به حساب ایتام و محسنین واریز می‌کنند، ۴۸۰ مرکز نیکوکاری در سه منطقه غرب، شرق و مرکزی استان داریم که محله‌محور هستند، در سال ۲۸۰ میلیارد تومان کمک از محلات جمع آوری می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران گفت: امسال در بحث پویش‌ها؛ همچون پویش عشق به علی (ع) ۹ هزار حامی در دهه ولایت به ما اضافه شد، در عید قربان ۱۰هزار راس قربانی سبک و سنگین و ۴۲ میلیارد تومان اعتبار به قربانگاه‌های ابراهیمی و درگاه‌های مجازی قربانی در شهرهای استان اهدا شد.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای پویش عشق به امام حسین (ع) باهدف اطعام حسینی یک و نیم میلیون پرس غذا توزیع شد که مسیر سنتی را طی نکرد بلکه در مسیر رسمی و ثبتی ما با ۷۰۰ آشپزخانه محله محور در مراکز نیکوکاری توزیع شد.

معافی با اشاره به آزادشدن تنها ۲۰درصد ظرفیت مشارکت مردم با این نهاد، خاطرنشان کرد: امسال در ماه رمضان ۱۰۰ میلیارد تومان تعهد داده شد، ۸ میلیارد تومان قرض الحسنه به‌دلیل هوش بالای خیرین اهدا شد، ۶ هزار متر در مازندرانی که هر سانتیمتر زمین ارزشمند است اهدا شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران اعلام کرد: کمک به تامین درمان و ۹هزار و ۵۶۱ نفر بیمار صعب‌العلاج انجام شد، الان هم باحمایت مجلس فرانشیز درمانی مددجویان رایگان اعلام شد.

وی شمار بیماران صعب العلاج مددجوی استان را ۳هزار و ۸۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: هزار و ۸۵۰ نفر از این بیماران زمین‌گیر هستند، سه طیف مددکار در حال کمک به ما هستند.

معافی از راه‌اندازی قرارگاه جهادی حاج عبدالله والی در کمیته امداد خبر داد و تصریح کرد: در هفته دولت گروه دندانپزشکی این قرارگاه را با خرید یونیت به مبلغ ۶۰۰میلیون تومان و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی افتتاح خواهیم کرد، در طول یک سال ۱۰ میلیارد تومان کمک به درمان بیماران صعب العلاج انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران یادآور شد: در حوزه مسکن با مشارکت خیران، بسیج سازندگی، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن اتفاقاتی در حال رخ‌دادن هست، مستمری بگیران کمیته امداد دهک یک تا سه هستند و نهضت ملی مسکن نیز شامل دهک یک تا چهار می‌شود پس ۸۰درصد از خدمات مسکن به مددجویان کمیته امداد برمی‌گردد.

وی تاکید کرد: در طول دو سال ۲هزار و ۴۱۶ عملکرد حجمی ما در خرید احداث مسکن است، هزار و ۵۳۷ در دستور کار امسال ماست، که ما در هفته دولت کلنگ‌زنی ۲۰۰ مسکن مسکونی و افتتاح ۲۰۰ مسکن دیگر را خواهیم داشت، فعالیت تکمیل و تعمیر فضای جانبی ۲هزار و ۹۷۴ مورد عملکرد روستایی ما در طول دو سال گذشته به اعتبار ۸۵ میلیارد تومان جمعا ۵هزار و ۴۰۰ مورد با احداث مسکن است.

معافی عنوان کرد: همین الان ۸ هزار و ۵۰۰ مستاجر مددجو داریم، از خیران عزیز برای اهدای زمین دعوت میکنیم تا در ساخت مسکن مددجویی موفق باشیم، بخشی از بیماران زمین‌گیر ما مستاجر هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران با اعلام اینکه ۸۷ میلیارد تومان ودیعه مسکن ما برای اجاره است، بیان کرد: در فضای جانبی در طول این دو سال ۳۴ میلیارد تومان هزینه شد.

وی با اشاره به جزییاتی از اعطای تسهیلات اشتغال در طول دو سال گذشته، اعلام کرد: امسال هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال برای ایجاد ۱۶هزار فرصت شغلی درنظر گرفته شده است، اما در طول دو سال ۲۴هزار و ۵۶۷ مورد فرصت شغلی ایجاد کردیم، از ایام کرونا تاکنون ۵۰هزار فرصت شغلی با اعتبار ۳هزار میلیارد تومان ایجاد شد، که به مدیران عامل بانک‌ها کارت دعوت فرستادیم.

معافی گفت: برای آموزش کسب و کار با صرف ۵ میلیارد تومان به ۱۹هزار و ۳۰۰ نفر تلاش کردیم، آموزش‌های مهارتی، پایدارسازی و فرصت شغلی ایجاد شد، یک سری مهارت‌های اختصاصی و عمومی ورود به بازار می‌خواهد، ۴۳ هزار و ۶۸۷ حجم فعالیت در طول این دو سال در دو سرفصل ماست.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران عنوان کرد: ۳هزار و ۸۲۰ حجم فعالیت در حوزه اهدای جهیزیه و کمک هزینه داریم؛ پنج قلم جهیزیه اهدا میکنیم این عدد در طول دو سال باید در پنج ضرب شود، ۵۶۱ میلیارد ریال اعتبار مربوط به خرید جهیزیه در طول دو سال گذشته است، ۱۲هزار و ۸۸۶ لوازم خانگی تک در طول دو سال اهدا شد، جمع دو سرفصل در طول دو سال ۱۶هزار و ۷۸۶ مورد است، حدود ۶۰ میلیارد تومان جهیزیه دادیم.

وی با اشاره به بحث تسهیلات وام‌های کارگشایی و قرض الحسنه، اضافه کرد: به ۱۶هزار و ۹۱۲ نفر وام تقدیم شد، یعنی حدود ۱۶۹ میلیارد تومان، قرض الحسنه صندوق امداد ولایت ما به ۹هزار و ۷۷۶ نفر تسهیلات اعطا کرد؛ این صندوق در مازندران ۲۱۰ هزار نفر مشتری دارد و ۸۷ میلیارد تومان در سال تسهیلات پرداخت می‌کند.

معافی گفت: از بانک مهر برای اعطای ۶هزار و ۷۷۶ مورد قرض الحسنه به اعتبار ۸۷ میلیارد تومان و از بانک رسال ۲۷۰ مورد به اعتبار ۲ میلیارد تومان پرداخت شد، صندوق امداد و ولایت ۶ونیم میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ وام پرداخت کرده است، در این راستا از همه صاحبان سرمایه درخواست می‌کنم که به قرض الحسنه کمک کنند چرا که به کرامت نیازمندان کمک می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مازندران تاکید کرد: در حوزه دانش آموزان و دانشجو ۱۶هزار و ۲۵۰ مددجوی دانش‌آموز، هزار و ۷۰۰ دانشجو و ۳۰۰ نخبه داریم که خدمات دریافت می‌کنند، الان حدود ۲۶ مرکز نیکوکاری آموزش و پرورش ما در حال فعالیت است، ۲۷میلیارد تومان کمک هزینه و ۳۱ میلیارد تومان شهریه در یک سال پرداخت کردیم.

وی در پایان اعلام کرد: دستاوردهای ما در حوزه جهاد تبیین و رسانه خوب است که با همکاری صداوسیمای مازندران برنامه‌های هفتگی داریم، همچنین استدیوی شهید بندری کمیته امداد و راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی مدد افتتاح شد.

نویسنده
زری طاهری
مطالب مرتبط
  • نظراتی که حاوی فحش و افترا به هیچ عنوان پذیرفته نمیشوند
  • حتما با کیبورد فارسی اقدام به ارسال دیدگاه کنید فینگلیش به هیچ هنوان پذیرفته نمیشوند
  • موارد درگیری با کاربران در پاسخ به نظرات دیگر کاربران پذیرفته نمی‌شود.
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *